2018 TYT Örnek Soruları için TIKLAYIN

2016 DGS Çizgi Film ve Animasyon Taban Puanları

2016 DGS Çizgi film ve animasyon Yerleştirme Taban Puanları Kaç? 2016 DGS Çizgi film ve animasyon En Son Kaç Puanla Aldı?

2016 yılında yapılan Dikey Geçiş Sınavından doğru adaylar çizgi film ve animasyon bölümüne en az kaç puanla yerleşti, çizgi film ve animasyon kontenjanları ne kadar, üniversiteler çizgi film ve animasyon bölümüne hangi puan türüne göre öğrenci alıyor sorusunun cevabını bu konuda bulabilirsiniz.

➡ Aşağıdaki listede 2016 DGS sınavında çizgi film ve animasyon bölümü en düşük ve en yüksek puanları, sıralamaları, kontenjanları, yerleşen sayısı ile hangi puan türüne göre alım yaptığını içeren bilgiler tablosu yer almaktadır.

➡ Aşağıdaki tabloda arama yapmak isterseniz; “Bölüm Yaz” yerine üniversite adı veya şehir yazarak istediğiniz bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir yazarak sadece o şehirdeki çizgi film ve animasyon bölümlerini listeleyebilirsiniz.

MIN: En az kaç puanla yerleşildi.
MAX: En çok kaç puanla yerleşildi.
KON: Kontenjan sayısı.
YER: Yerleşen sayısı.
TÜR: Hangi puan türünden aldığı.

➡ Tablodaki MIN yazısını tıklayarak, en düşük ve ya en yüksek puanla alan üniversiteleri sıralayabilirsiniz. Ayrıca yuvarlak yeşil butonlara tıklayarak, bölümleri detaylı görüntüleyebilirsiniz.

2016 dgs çizgi film ve animasyon taban puanları

ÜNiVERSiTEMiNMAXKONYERTÜR
Anadolu Üniversitesi (Eskişehir)/Çizgi Film (Animasyon)27128022SÖZ
Dumlupınar Üniversitesi (Kütahya)/Çizgi Film (Animasyon)24926466SÖZ
istanbul Aydın Üniversitesi/Çizgi Film ve Animasyon (Tam Burslu)25525511SÖZ
istanbul Aydın Üniversitesi/Çizgi Film ve Animasyon (%50 Burslu)21824355SÖZ
Maltepe Üniversitesi (istanbul)/Çizgi Film ve Animasyon (Ücretli)------20SÖZ
Maltepe Üniversitesi (istanbul)/Çizgi Film ve Animasyon (Tam Burslu)24424411SÖZ

2016 çizgi film ve animasyon taban puanları, 2016 dgs çizgi film ve animasyon taban puanları kaç, çizgi film ve animasyon en az kaç puanla aldı, 2016 dgs çizgi film ve animasyon en son kaç puanla kapattı, çizgi film ve animasyon bölümü başarı sıralaması kaç, hakkında bilgiler, çizgi film ve animasyon bölümü en son kaç netle aldı? Puanla aldı? Taban ve tavan puanların listesi nedir? Sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.