Bölümlerin Puan Türleri için TIKLAYIN
TYT Puan Türü ve Bölümleri İçin TIKLAYIN
Yeni Puan Türleri İçin TIKLAYIN

2016 DGS Elektrik Mühendisliği Taban Puanları

2016 DGS Elektrik Mühendisliği Yerleştirme Taban Puanları Kaç? 2016 DGS Elektrik Mühendisliği En Son Kaç Puanla Aldı?

2016 yılında yapılan Dikey Geçiş Sınavından doğru adaylar elektrik mühendisliği bölümüne en az kaç puanla yerleşti, elektrik mühendisliği kontenjanları ne kadar, üniversiteler elektrik mühendisliği bölümüne hangi puan türüne göre öğrenci alıyor sorusunun cevabını bu konuda bulabilirsiniz.

Aşağıdaki listede 2016 DGS sınavında elektrik mühendisliği bölümü en düşük ve en yüksek puanları, sıralamaları, kontenjanları, yerleşen sayısı ile hangi puan türüne göre alım yaptığını içeren bilgiler tablosu yer almaktadır.

Aşağıdaki tabloda arama yapmak isterseniz; “Bölüm Yaz” yerine üniversite adı veya şehir yazarak istediğiniz bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir yazarak sadece o şehirdeki elektrik mühendisliği bölümlerini listeleyebilirsiniz.

MIN: En az kaç puanla yerleşildi.
MAX: En çok kaç puanla yerleşildi.
KON: Kontenjan sayısı.
YER: Yerleşen sayısı.
TÜR: Hangi puan türünden aldığı.

Tablodaki MIN yazısını tıklayarak, en düşük ve ya en yüksek puanla alan üniversiteleri sıralayabilirsiniz. Ayrıca yuvarlak yeşil butonlara tıklayarak, bölümleri detaylı görüntüleyebilirsiniz.

2016 dgs elektrik mühendisliği taban puanları

ÜNiVERSiTEMiNMAXKONYERTÜR
Afyon Kocatepe Üniversitesi (Afyonkarahisar)/Elektrik Mühendisliği29229755SAY
istanbul Teknik Üniversitesi/Elektrik Mühendisliği32234255SAY
Kocaeli Üniversitesi/Elektrik Mühendisliği3013191010SAY
Kocaeli Üniversitesi/Elektrik Mühendisliği (iö)2963101010SAY
Yıldız Teknik Üniversitesi (istanbul)/Elektrik Mühendisliği3133661010SAY

2016 elektrik mühendisliği taban puanları, 2016 dgs elektrik mühendisliği taban puanları kaç, elektrik mühendisliği en az kaç puanla aldı, 2016 dgs elektrik mühendisliği en son kaç puanla kapattı, elektrik mühendisliği bölümü başarı sıralaması kaç, hakkında bilgiler, elektrik mühendisliği bölümü en son kaç netle aldı? Puanla aldı? Taban ve tavan puanların listesi nedir? Sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

YORUMLAR