Bölümlerin Puan Türleri için TIKLAYIN
TYT Puan Türü ve Bölümleri TIKLAYIN

2016 DGS Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Taban Puanları

2016 DGS Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Yerleştirme Taban Puanları Kaç? 2016 DGS Endüstriyel Tasarım Mühendisliği En Son Kaç Puanla Aldı?

2016 yılında yapılan Dikey Geçiş Sınavından doğru adaylar endüstriyel tasarım mühendisliği bölümüne en az kaç puanla yerleşti, endüstriyel tasarım mühendisliği kontenjanları ne kadar, üniversiteler endüstriyel tasarım mühendisliği bölümüne hangi puan türüne göre öğrenci alıyor sorusunun cevabını bu konuda bulabilirsiniz.

Aşağıdaki listede 2016 DGS sınavında endüstriyel tasarım mühendisliği bölümü en düşük ve en yüksek puanları, sıralamaları, kontenjanları, yerleşen sayısı ile hangi puan türüne göre alım yaptığını içeren bilgiler tablosu yer almaktadır.

Aşağıdaki tabloda arama yapmak isterseniz; “Bölüm Yaz” yerine üniversite adı veya şehir yazarak istediğiniz bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir yazarak sadece o şehirdeki endüstriyel tasarım mühendisliği bölümlerini listeleyebilirsiniz.

MIN: En az kaç puanla yerleşildi.
MAX: En çok kaç puanla yerleşildi.
KON: Kontenjan sayısı.
YER: Yerleşen sayısı.
TÜR: Hangi puan türünden aldığı.

Tablodaki MIN yazısını tıklayarak, en düşük ve ya en yüksek puanla alan üniversiteleri sıralayabilirsiniz. Ayrıca yuvarlak yeşil butonlara tıklayarak, bölümleri detaylı görüntüleyebilirsiniz.

2016 dgs endüstriyel tasarım mühendisliği taban puanları

ÜNiVERSiTEMiNMAXKONYERTÜR
Erciyes Üniversitesi (Kayseri)/Endüstriyel Tasarım Mühendisliği24328044SAY
Erciyes Üniversitesi (Kayseri)/Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (iö)23427444SAY
Gazi Üniversitesi (Ankara)/Endüstriyel Tasarım Mühendisliği27428233SAY
Karabük Üniversitesi/Endüstriyel Tasarım Mühendisliği23726444SAY

2016 endüstriyel tasarım mühendisliği taban puanları, 2016 dgs endüstriyel tasarım mühendisliği taban puanları kaç, endüstriyel tasarım mühendisliği en az kaç puanla aldı, 2016 dgs endüstriyel tasarım mühendisliği en son kaç puanla kapattı, endüstriyel tasarım mühendisliği bölümü başarı sıralaması kaç, hakkında bilgiler, endüstriyel tasarım mühendisliği bölümü en son kaç netle aldı? Puanla aldı? Taban ve tavan puanların listesi nedir? Sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.