2018 TYT Örnek Soruları için TIKLAYIN

2016 DGS Sanat Tarihi Taban Puanları

2016 DGS Sanat Tarihi Yerleştirme Taban Puanları Kaç? 2016 DGS Sanat Tarihi En Son Kaç Puanla Aldı?

2016 yılında yapılan Dikey Geçiş Sınavından doğru adaylar sanat tarihi bölümüne en az kaç puanla yerleşti, sanat tarihi kontenjanları ne kadar, üniversiteler sanat tarihi bölümüne hangi puan türüne göre öğrenci alıyor sorusunun cevabını bu konuda bulabilirsiniz.

➡ Aşağıdaki listede 2016 DGS sınavında sanat tarihi bölümü en düşük ve en yüksek puanları, sıralamaları, kontenjanları, yerleşen sayısı ile hangi puan türüne göre alım yaptığını içeren bilgiler tablosu yer almaktadır.

➡ Aşağıdaki tabloda arama yapmak isterseniz; “Bölüm Yaz” yerine üniversite adı veya şehir yazarak istediğiniz bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir yazarak sadece o şehirdeki sanat tarihi bölümlerini listeleyebilirsiniz.

MIN: En az kaç puanla yerleşildi.
MAX: En çok kaç puanla yerleşildi.
KON: Kontenjan sayısı.
YER: Yerleşen sayısı.
TÜR: Hangi puan türünden aldığı.

➡ Tablodaki MIN yazısını tıklayarak, en düşük ve ya en yüksek puanla alan üniversiteleri sıralayabilirsiniz. Ayrıca yuvarlak yeşil butonlara tıklayarak, bölümleri detaylı görüntüleyebilirsiniz.

2016 dgs sanat tarihi taban puanları

ÜNiVERSiTEMiNMAXKONYERTÜR
Ankara Üniversitesi/Sanat Tarihi------10SÖZ
Atatürk Üniversitesi (Erzurum)/Sanat Tarihi------10SÖZ
Ege Üniversitesi (izmir)/Sanat Tarihi------10SÖZ
Gazi Üniversitesi (Ankara)/Sanat Tarihi------10SÖZ
Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/Sanat Tarihi------10SÖZ
Marmara Üniversitesi (istanbul)/Sanat Tarihi------10SÖZ
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (istanbul)/Sanat Tarihi19619611SÖZ

2016 sanat tarihi taban puanları, 2016 dgs sanat tarihi taban puanları kaç, sanat tarihi en az kaç puanla aldı, 2016 dgs sanat tarihi en son kaç puanla kapattı, sanat tarihi bölümü başarı sıralaması kaç, hakkında bilgiler, sanat tarihi bölümü en son kaç netle aldı? Puanla aldı? Taban ve tavan puanların listesi nedir? Sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.