2018 TYT Örnek Soruları için TIKLAYIN

2016 DGS Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Taban Puanları

2016 DGS Tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği Yerleştirme Taban Puanları Kaç? 2016 DGS Tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği En Son Kaç Puanla Aldı?

2016 yılında yapılan Dikey Geçiş Sınavından doğru adaylar tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümüne en az kaç puanla yerleşti, tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği kontenjanları ne kadar, üniversiteler tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümüne hangi puan türüne göre öğrenci alıyor sorusunun cevabını bu konuda bulabilirsiniz.

➡ Aşağıdaki listede 2016 DGS sınavında tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümü en düşük ve en yüksek puanları, sıralamaları, kontenjanları, yerleşen sayısı ile hangi puan türüne göre alım yaptığını içeren bilgiler tablosu yer almaktadır.

➡ Aşağıdaki tabloda arama yapmak isterseniz; “Bölüm Yaz” yerine üniversite adı veya şehir yazarak istediğiniz bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir yazarak sadece o şehirdeki tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümlerini listeleyebilirsiniz.

MIN: En az kaç puanla yerleşildi.
MAX: En çok kaç puanla yerleşildi.
KON: Kontenjan sayısı.
YER: Yerleşen sayısı.
TÜR: Hangi puan türünden aldığı.

➡ Tablodaki MIN yazısını tıklayarak, en düşük ve ya en yüksek puanla alan üniversiteleri sıralayabilirsiniz. Ayrıca yuvarlak yeşil butonlara tıklayarak, bölümleri detaylı görüntüleyebilirsiniz.

2016 dgs tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği taban puanları

ÜNiVERSiTEMiNMAXKONYERTÜR
Akdeniz Üniversitesi (Antalya)/Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği25627122SAY
Ankara Üniversitesi/Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği25626533SAY
Atatürk Üniversitesi (Erzurum)/Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği24324622SAY
Çukurova Üniversitesi (Adana)/Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği24524522SAY
Ege Üniversitesi (izmir)/Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği27230122SAY
Selçuk Üniversitesi (Konya)/Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği24825222SAY

2016 tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği taban puanları, 2016 dgs tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği taban puanları kaç, tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği en az kaç puanla aldı, 2016 dgs tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği en son kaç puanla kapattı, tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümü başarı sıralaması kaç, hakkında bilgiler, tarım makineleri ve teknolojileri mühendisliği bölümü en son kaç netle aldı? Puanla aldı? Taban ve tavan puanların listesi nedir? Sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.