BÖLÜMLERİN PUAN TÜRLERİ: TIKLAYIN
TYT İLE ALAN BÖLÜMLER: TIKLAYIN
YENİ PUAN TÜRLERİ: TIKLAYIN
SÖZEL İLE ALAN BÖLÜMLER: TIKLAYIN
SAYISAL İLE ALAN BÖLÜMLER: TIKLAYIN
EŞİT AĞIRLIK İLE ALAN BÖLÜMLER: TIKLAYIN

Adli Bilişim Mühendisliği Taban Puanları

2018-2019 TYT-AYT-YKS Adli Bilişim Mühendisliği Taban Puanları-YKS Taban Puanları

YKS üniversiteye geçiş TYT (YGS) ve AYT (LYS) sınavlarında 4 yıllık lisans Adli Bilişim Mühendisliği bölümü için kaç puan gerekiyor, kaç puan lazım, kaç puan gerekir, en son kaç puanla kapattı gibi soruların cevaplarını aşağıdaki tablolarda bulabilirsiniz. Adli Bilişim Mühendisliği taban puanlarını öğrenerek; 2018, 2019, 2020 ve sonraki yıllarda yapılacak olan üniversiteye geçiş TYT ve AYT sınavında Adli Bilişim Mühendisliği bölümünü kazanmak için kaç puan gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Taban puanlarını öğrendikten sonra Adli Bilişim Mühendisliği bölümü hangi puan türünden alıyorsa, o puan türüne en çok puan getiren derslere çalışmalısınız. Unutmayın; 4 yıllık üniversite bölümleri hangi puan türünden alırsa alsın, yerleştirme puanınız TYT %40 + AYT %60 = sınav puanınız şeklinde oluşacak. Bu yüzden hangi bölüm olursa olsun, yerleştirme puanının %40lık kısmını oluşturan TYT sınavından da yüksek almaya çalışın. TYT sınavında en çok puan getiren dersler aşağıdaki resimde oranlarıyla yer alan Türkçe ve Matematik dersleridir.

2018 yılından itibaren üniversiteye geçiş sınavlarının değiştirilmesiyle birlikte bölümlerinde puan türleri değişti, bundan dolayı aşağıdaki tabloda yer alan puan türü sekmesi altındaki puan türlerini dikkate almayın. Adli Bilişim Mühendisliği bölümünün hangi puan türünden aldığını öğrenmek isterseniz TIKLAYIN. Açılan sayfadaki puan türleri, en yeni puan türleri olup herhangi bir değişiklikte otomatik güncelleniyor. Bundan dolayı bu bölümün puan türünü burada belirtmedik.

Ayrıca üniversite bölümlerinin en az kaç net yapılarak kazanıldığına ve en son kaçıncı kişinin hangi bölümü kazandığına dair sıralama bilgilerine göz atmak isterseniz; sitenin en üstündeki menüde yer alan Kaç Netle Almış ve Sıralamalar butonlarından ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki tabloda yer alan sıralama; en yüksek puandan almış olan üniversite başta olacak şekilde yapılmıştır. Kısayoldan aradığınız üniversiteye ulaşmak için tablonun üst kısmında yer alan “Bul” yerine yazarak ulaşabilirsiniz.

Bu sayfayı cep telefonunuzdan görüntülüyorsanız; üniversitelerin başında yer alan simgesine tıklayarak bölüm hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

2017-2018 Adli Bilişim Mühendisliği Taban Puanları

ÜniversiteEn Küçük PuanEn Büyük PuanKontenjanYerleşenPuan Türü
Fırat Üniversitesi/ Adli Bilişim Mühendisliği284.091406.0654849MF4
Fırat Üniversitesi/ Adli Bilişim Mühendisliği (İö)268.91291.2633536MF4
Fırat Üniversitesi/ Adli Bilişim Mühendisliği (M.T.O.K.)248.753278.9291213MF4

2017-2018-2019 4 yıllık Adli Bilişim Mühendisliği taban puanları, kaç puan gerekir? Lisans Adli Bilişim Mühendisliği en son kaç puanla almış? 2018-2019-2020 Adli Bilişim Mühendisliği yerleştirme taban puanları. 2017-2018-2019 YGS ve TYT, AYT, LYS, YKS lisans alan yeterlilik testi (ayt) taban puanları. 2.Oturum AYT YKS  LYS sınavı taban puanları. Adli Bilişim Mühendisliği bölmünü kazanmak için kaç puan gerekiyor? Adli Bilişim Mühendisliği bölümü için kaç puan gerek? Kaç puan lazım?

Yayınlanma Tarihi:
YORUMLAR