BÖLÜMLERİN PUAN TÜRLERİ: TIKLAYIN
TYT İLE ALAN BÖLÜMLER: TIKLAYIN
YENİ PUAN TÜRLERİ: TIKLAYIN
SÖZEL İLE ALAN BÖLÜMLER: TIKLAYIN
SAYISAL İLE ALAN BÖLÜMLER: TIKLAYIN
EŞİT AĞIRLIK İLE ALAN BÖLÜMLER: TIKLAYIN

DGS ile Geçiş Yapılan Bölümler

2018 DGS Geçiş Yapılan Bölümler Hangileri? DGS İle Geçiş Yapılabilecek Bölümler Hangileri?

Mrb arkadaşlar, DGS ile lisans tamamlamak için öncelikle geçiş yapacağınız eğitim türünü belirlemeli ve ona göre seçim yapmalısınız. Geçiş yapabileceğiniz bölümler örgün de mevcutken, aöf bölümlerinde olmayabilir. Bu yüzden geçiş yapmak istediğiniz bölümü hem aöf hemde örgün nezdinde tabloda arayıp bulun. Tablolara aşağıdaki mavi butonlardan ulaşabilirsiniz.

Açıköğretim fakültesi mi yoksa örgün eğitim olarak mı lisans tamamlayacaksınız öncelikle aşağıdan hangi türde eğitiminizi tamamlamak istiyorsanız onu seçin. Gelen sayfadaki tabloda “BUL” kutucuğuna bölüm ismini yazın. Bitirmiş olduğunuz bölümlerden hangi bölümlere geçiş yapabileceğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

SEÇİM YAPIN

ÖRGÜN BÖLÜMLERDGS ile Geçilen Örgün Bölümler

AÖF BÖLÜMLERiDGS ile Geçilen AÖF Bölümleri

DGS Taban Puanları Listesi

DGS TABAN PUANLARI2016-2017 Taban Puanları

2017 dgs ile geçiş yapılan bölümler nelerdir? 2 yıllık bölümlerden 4 yıllık bölüme geçiş yapmak nasıl olur? Lisans bölümüne nasıl geçiş yaparım? Dgs ile 4 yıllık bölümlere geçmek? Önlisans bölümünden lisansa nasıl geçilir? 2017 dgs bölümleri nelerdir? 2017 dgs ile hangi bölümlere geçebilirim? Sorularının cevaplarını bu konuda bulabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi:
YORUMLAR