BÖLÜMLERİN PUAN TÜRLERİ: TIKLAYIN
TYT İLE ALAN BÖLÜMLER: TIKLAYIN
YENİ PUAN TÜRLERİ: TIKLAYIN
SÖZEL İLE ALAN BÖLÜMLER: TIKLAYIN
SAYISAL İLE ALAN BÖLÜMLER: TIKLAYIN
EŞİT AĞIRLIK İLE ALAN BÖLÜMLER: TIKLAYIN

Üniversite Taban Puanları Listesi

ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI

 TABAN PUAN: Herhangi bir üniversite bölümünün en az kaç puan ile öğrenci aldığıdır. Bu puanları öğrenip kendinize bir puan hedefi koyarak, istediğiniz bölüme bu doğrultuda çalışmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bu sitede bölümlerin puanları, sıralamaları ve kaç net ile kazanıldığına dair bilgileri yer almaktadır. Sitemizdeki tüm bilgiler tarafımızca yazılmakta olduğundan başka yerde bulunmamaktadır.

SINAV SEÇİN

TYT (YGS) TABAN PUANLARIÜniversiteye Giriş 1.Oturum Sınavı

AYT (LYS) TABAN PUANLARIÜniversiteye Giriş 2.Oturum Sınavı

ÜNİVERSİTELERİN TABAN PUANLARIBir Üniversitenin Tüm Bölümlerinin Puanları

DGS TABAN PUANLARIÖnlisanstan Lisansa Geçiş Sınav Puanları

 TYT TABAN PUANLARI; üniversiteye geçiş sınavının 1. oturum sınavı olan Temel Yeterlilik Testi taban puanlarını içermektedir. Eski sistemdeki adı YGS sınavıdır. TYT sınavı ile 2 yıllık önlisans ve mesleki 4 yıllık yüksekokul bölümlerine geçiş yapabilirsiniz.

 AYT TABAN PUANLARI; üniversiteye geçiş sınavının 2. oturum sınavı olan Alan Yeterlilik Testi taban puanlarını içermektedir. Eski sistemdeki adı LYS sınavıdır. AYT sınavı ile 4 yıllık ve üzeri lisans bölümlerine geçiş yapabilirsiniz.

 ÜNİVERSİTELERİN TABAN PUANLARI; herhangi bir üniversitenin tüm bölümlerine dair taban puanları ile birlikte kaç kişi aldığının bilgileri yer almaktadır. Bir üniversitede yer alan önlisans ve lisans bölümlerinin taban puanları bilgileri yer almaktadır.

 DİKEY TABAN PUANLARI; önlisans(2 yıllık) mezunlarının, lisans(4 yıllık) bölümlerine geçiş için yapılan sınavın taban puanlarını içeren liste yer almaktadır.

Yayınlanma Tarihi:
YORUMLAR